Swinemünde

Świnoujście to znana miejscowość wczasowo uzdrowiskowa posiadająca długoletnią tradycję. Miasto jest najdalej wysuniętą na północny zachód miejscowością w Polsce. Jest jedynym miastem w Polsce położonym na kilkudziesięciu wyspach. Ciekawe położenie na 44 wyspach z których 3 są zamieszkałe (Uznam, Wolin i Karsibór), oraz wspaniałe warunki klimatyczne powodują, iż okolice są chętnie odwiedzane przez turystów. Miasto posiada także ważne znaczenie jako port międzynarodowy z nowoczesnym terminalem promowym umożliwiającym połączenia ze Szwecją i Danią.

 
Stąd również można się wybrać promem na wycieczkę do Danii i Szwecji lub statkiem wycieczkowym do miejscowości wczasowych położonych po niemieckiej stronie wyspy takich jak: Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin, Zinnowitz.
 
Od Berlina dzieli Świnoujście zaledwie 160 km, do Szwecji jest 175 km, a do Danii 150 km, Norwegii 600 km.
 
Bliskość granicy niemieckiej powoduje, iż miejscowość cieszy się także popularnością u naszych zachodnich sąsiadów. Szeroka plaża, czyste wilgotne powietrze z dużą zawartością jodu, łagodna zima to walory przyciągające nie tylko rzesze turystów ale także kuracjuszy pragnących podreperować swoje zdrowie. Dzięki wspaniale wyposażonej bazie noclegowo – zabiegowej leczy się tutaj choroby skóry, przemiany materii i układu krążenia.
 
Będąc tutaj warto wybrać się na spacer i obejrzeć piękny park zdrojowy założony przed 150 laty ze śródziemnomorską roślinnością oraz wiele zabytków minionej historii widocznej na każdym kroku. Dzięki władzom miasta odbywają się tutaj liczne imprezy kulturalno – rozrywkowe, które mile uprzyjemniają pobyt w tym wyjątkowym mieście.
 
Zapraszamy do Świnoujścia !

 

111111111